Ing. Kristýna Reif Potyšová

DSC09783

Po studiu na Střední zdravotnické škole jsem byla přijata na Universitu Karlovu ke studiu Oční optiky a optometrie. Almou mater mi byla 2. lékařská fakulta v Praze – Motole, kde probíhala výuka medicínských předmětů. Přírodní vědy, a z nich hlavně geometrická fyzika a fyzikální optika ,byly vyučovány na Českém vysokém učení technickém v Praze na fakultě Jemné mechaniky a přesné optiky. Studium bylo zakončeno diplomovou prací a státní zkouškou na obou vysokých školách.

Po absolvování jsem nastoupila do společnosti Grandoptical jako optometrista, kde jsem díky zkušeným kolegům získala řadu praktických dovedností s měřením zraku a aplikací kontaktních čoček. Mé následující zaměstnání v soukromé oční optice MK optik mne obohatilo o technické znalosti výběru brýlových skel a jejich zábrusu do obrub a úpravu brýlí. Nesprávné usazení obroučky je totiž častým důvodem pro nechuť k jejich nošení a tak tato dovednost, ač se mi zprvu zdála nepodstatná, se za několik týdnů stala jednou z nejdůležitějších pro spokojenost našich zákazníků.

Při zaměstnání jsem pak vystudovala ekonomický obor na Masarykově ústavu při ČVUT a získala titul inženýr. Tím moje vzdělání dostalo komplexnější podklad pro založení vlastní oční optiky a vytříbení priorit pro jeho úspěch. Zakládám si na tom, že mé služby pro zákazníky jsou vždy ty nejlepší jaké mohu nabídnout a jsou v souladu s mým svědomím, že zákazníkovo přání je vždy na prvním místě, ať je můj názor na něj jakýkoliv a že prodat brýle za každou cenu, je vždy špatné obchodní rozhodnutí.

Rolovat nahoru